W drugiej części warsztatów od 31 stycznia wzięły udział dzieci z grup młodszych pracowni „Agrafka”. Przez cztery dni pierwszego tygodnia ferii zimowych, w godzinach popołudniowych projektowały smocze mini maski karnawałowe.
Celem przewodnim zajęć było pobudzanie wyobraźni dziecięcej poprzez wdrażanie elementów literackich do twórczości plastycznej. Do wykonania tych masek niezbędne były formy do odlewów oraz masa papierowa.
Następnym etapem pracy było malowanie masek farbami akrylowymi i reliefowymi. Do dekorowania końcowego użyte zostały cekiny, brokat i kolorowe pióra. Dzieci inspirowały się postaciami z bajek i legend, a także próbowały wykonać wizerunek gryfa. Dzieci integrowały się w procesie twórczej pracy, wzajemnie komponując wzory i ozdoby na poszczególnych maskach. Bogaty w materiały plastyczne warsztat pracy pozwolił dzieciom na wyrażenie swoich fantazji i wyobraźni oraz podwyższyć zdolności manualne.
Barwne prace wyeksponowane zostaną w Młodzieżowym Domu Kultury w formie wystawy. Efekty pracy będą również wykorzystywane przez cały okres realizacji projektu „Świdnicki gryf trutnowski smok”, jako scenografia do imprez oraz w paradzie na dzień dziecka, co pozwoli rozwijać przynależność do społeczności MDK i środowiska lokalnego, regionu i kraju.